B10LA kirjoitti:Ei sinne viitsi mitään kirjoitella, koska eräs kotelotuupparihörhö menee jatkuvasti muokkaamaan totuuksia haluamaansa suuntaan. Turhaa ajanhukkaa siis koko homma. :thumbsdown
Kannattaa muistaa, että wikiperiaatteen mukaan kuka tahansa henkilö, jolla on käyttäjätunnus wikiin, voi muokata wikin sisältöä.
B10LA:n muokkaukset eivät välttämättä ole aina totuuden mukaisia. Otetaanpa esimerkiksi seuraava väite. B10LA väittää, että kolme Scania N113CLB-LG:tä meni uutena Tukholman paikallisliikenteeseen. Väite voidaan osoittaa vääräksi sillä, että näiden autojen ensimmäinen omistaja ei aja Tukholman paikallisliikennettä. Lisäksi autojen väritys ei ollut uutena SL-punainen, vaan vaaleansininen. Forumin Multimedia-osastossa on kuvia sarjan autoista alkuperäisessä vaaleansinisessä värityksessä.
Lopuksi vielä pari filosofista kysymystä. Miten totuus määritellään? Onko totuuksia useampia?